|
Sp!ts, 27 juni 2005
Gooi jij je tank al vol met voordeel?
Autobezitters hebben het zwaar. De olieprijzen breken record na record en marktleider Shell verhoogt inmiddels bijna wekelijks de brandstofprijzen. Zelfs de dieselprijs is voor het eerst door de één-eurogrens gebroken. Zie jij na ieder pompbezoek het gat in je portemonnee groter worden? Vrees niet! Er zijn mogelijkheden om deze groeiende kostenpost te beperken!
Tankpas
Op het internet zijn er brandstofbesparende alternatieven te vinden. Zo vormt UnitedConsumers een inkoopcollectief dat op verschillende terreinen kortingen voor haar leden kan realiseren, waaronder op brandstof.
UnitedConsumers (UC) timmert al een aantal jaren aan de weg en biedt haar leden voor € 5 een tankpas aan, waarmee zijn gegarandeerd € 0,06 per liter brandstof kunnen besparen bij één van 500 aangesloten tankstations. De vaste korting per liter verhoudt zich tot de gemiddelde landelijke adviesprijs (GLA), die UC naar eigen zeggen dagelijks zelf berekent aan de hand van de prijzen van de vijf grote oliemaatschappijen.
Hanteert een pomphouder een hogere prijs dan de GLA, dan krijg je volgens de medeoprichter Paul van Selms dat verschil nog eens boven op de beloofde € 0,06. Ligt de prijs echter flink lager, zeg zo’n € 0,10, dan vang je sowieso nog € 0,01 korting met je pas. “Je betaalt de normale prijs aan de pomp en de korting die je verdient, wordt via je UC-pas op een privé-spaarpot bij UC gestort”, legt van Selms uit.
Je besparingsvorderingen kun je zelf bijhouden via de website van de organisatie en wanneer je maar wilt uit laten keren op je bank- of girorekening.
|